Metin BIÇAKCI (İşletme ve Üretim Dairesi Başkanı)
 
27 Mart 1965 tarihinde Rize'de doğdu. İlköğretimini Rize’de tamamladıktan sonra, Endüstri Meslek Lisesi Tesviye bölümünden 1981 yılında mezun oldu. Üniversite eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünde 1985-1986 döneminde tamamladı. Şubat 1989 da Yüksek Lisans (Master) eğitimini de tamamlayarak 'Makina Yüksek Mühendisi' unvanını aldı.
 
Aralık 1988’te Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne Mühendis olarak göreve başladı. Askerliğini 1989 Aralık ayında Askerlik görevini önce Balıkesir Ordu donatım okulunda ve daha sonra OBIM kurasıyla Jandarma Lojistik Bilgi İşlem merkezinde Program subayı olarak tamamladı.
 
Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğünde sırasıyla, Şube Müdür Yardımcısı, Malzeme Planlama Şube Müdürü olarak çalıştı. Ocak 2004 tarihinden itibaren de Çaykur Anatamir Fabrikası Müdürlüğünde Teknik Müdür Yardımcısı, Mart 2014 tarihinden itibaren de aynı işyerinde Fabrika Müdürü olarak görev yapmış olup, 28 Ağustos 2015 tarihinde İşletme Üretim Dairesi Başkanlığına atanmıştır. Orta derece de İngilizce bilen Metin BIÇAKÇI evli ve 2 çocuk babasıdır.